Rozwiązania systemowe (odpylanie spalin)

Zagadnienie oczyszczania spalin jest kojarzone z instalacjami o bardzo dużych mocach (np. elektrociepłownie), jednak dzięki coraz większej świadomości użytkowników oraz przepisom nakazującym ograniczenia emisji pyłów, również te mniejsze instalacje mogą być przyjazne dla środowiska naturalnego.

Realizacja projektu systemu odpylania spalin jest zadaniem złożonym, dlatego postawiliśmy na proste, powtarzalne rozwiązania, które przyspieszą i ułatwią cały proces inwestycyjny.

Dużą uwagę  przykładamy do prawidłowego zdefiniowania potrzeb klienta i doboru optymalnego dla niego systemu oczyszczania spalin. Pomagamy na etapie projektu i doboru urządzeń oraz przy kompletacji elementów.

Gotowy system zostaje dostarczony na plac budowy i wymaga jedynie połączenia oraz uruchomienia. Prefabrykowane rury i kształtki JEREMIASⓇ z fabrycznie montowaną izolacja są łatwe w montażu i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Lżejsza konstrukcja w porównaniu z rozwiązaniami  tradycyjnymi sprawia, że montaż przebiega sprawnie i w większości przypadków nie jest wymagany sprzęt. Dostawa wszystkich podzespołów (filtr, rury i kształtki, wentylator, automatyka) z jednego miejsca daje pewność, że wszystko dojedzie na czas.

Montaż

Sam montaż dokonywany jest zawsze przez sprawdzonych wykonawców pod kątem jakości usług, dlatego inwestor otrzymuje kompletne rozwiązanie – od koncepcji i projektu aż do uruchomienia systemu, jak również pomoc po sprzedażową.

TEmisja spalin a ochrona środowiska

Z dniem 01.01.2016 roku obowiązuje Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (eurawie ograniczenia emisji niektórych
zanieczyszczeń do powietrza ze średnich obiektów spalania energetycznego. Dyrektywa narzuca obowiązek filtracji spalin kotłowych do poziomu zawartości pyłu:

<100mg/Nm3 dla spalin wegla kamiennego

<30mg/Nm3 dla spalin ze spalania biomasy.

Dalsze zmiany przepisów w tym zakresie zapowiedziane są narok 2018. Wymagania odnośnie czystości spalin emitowanych do atmosfery będą jeszcze większe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz mając na uwadze aktualne, rygorystyczne wymagania w zakresie czystości spalin, firma JEREMIASⓇ, wspólnie z duńskim producentem filtrów TELEDUST opracowała systemowe rozwiązanie oczyszczania spalin.
Kompletny system zawiera:
➾ jednostkę filtracyjną, dopasowaną do filtrowanego medium i wymaganych parametrów oczyszczania,
➾ układ kanałów i kształtek wraz z akcesoriami ( tłumiki, klapuy spalinowe, układy by -pass itp.),
➾ wentylator spalin,
➾ automatykę sterującą dedykowaną dla danego rozwiązania.

Podstawowe aplikacje

CML

Dla spalin węglowych i zapylenia po stronie czystej <100mg/m3 przy mocy kotłów do 20MW.
System oparty na filtro-cyklonioe CML, gdzie cały strumień spalin oczyszczany jest w części cyklonowej, a dodatkowo część strumienia doczyszczana jest w filtrze dokładnym, dla uzyskania sumy zapylenia na emiterze poniżej wymaganej wartości.

BLUE Line

Dla spalin mieszanych i zapylenia po stroniew czystej <30mg/nm3 przy mocy kotłów 76kW-2MW.
System oparty na filtrze workowym, w którym oczyszczany jest cały strumień spalin. Szczególnie polecany dla niewielkich instalacji ( np. kotłownie osiedlowe, czy przy zakładach przetwórczych).

BLACK Line

Dla spalin wegla kamiennego i zapylenia <30mg/Nm3.
System oparty na filtrze workowym, gdzie cały strumień spalin jest dokładnie oczyszczany. Dedykowany dla systemów o podwyższonych wwymaganiach lub w aplikacjach przystosowanych do kolejnych zmian przepisów (2018r).

GREEN Line

Dla spalin ze spalania biomasy, gdzie po stronie czystej wymagane jest zapylenie <30mg/Nm3.
System oparty na filtrze workowym, w którym cały strumień spalin jest dokładnie oczyszczany. Może być stosowany przy paliwie mieszanym ( odpady drzewne, słoma, zrebki drzewne itp.)